Ogrody do Zwiedzania są przykładami aranżacji małych ogrodów, stworzonych w celu pokazania jak wyglądają rośliny, które produkujemy i polecamy w dorosłej postaci, rosnące w warunkach naturalnych - ogrodowych.

Każda aranżacja jest samoistna oddzielona od następnej ścianą z żywopłotu, gdyż te stanowią w każdym ogrodzie ważny element. Nasze żywe ściany są posadzone z  30 odmian roślin iglastych i liściastych.

Na początku naszej wędrówki zabieramy Państwa do Ogrodu nad Stawem - jest to najstarsza część naszej ścieżki, składająca się z czterech odmiennych fragmentów połączonych w jedną całość. Następnie prowadzimy Państwa przez punkt sprzedaży do Ogrodu Ziołowego - klasyczny przykład wirydarza utworzony na niewielkiej przestrzeni, będącego zarazem wejściem do królestwa roślin. Przechodząc przez grabowy tunel wchodzimy do zasadniczej części naszych Ogrodów Modelowych, Ogród z Rzeźbą - pokazaliśmy tutaj  cztery sposoby wykorzystanie kamienia w ogrodzie.

Ogród Owocowym - zakątek owocowy można utworzyć w każdym ogrodzie, pomysł na założenie sadu na małej przestrzeni.

Ogród z Lipą - altana, warzywnik, trawnik do zabaw, oczko wodne i duże drzewo w jednym ogrodzie, w którym jest przestrzenie i jasno. 

Ogród Azaliowy - ten ogród najpiękniej wygląda w okresie kwitnienia Azali i Rododendronów.

Ogród Romantyczny pomysł dla romantyka, kwiaty posadzonych tutaj roślin są w kolorze biało, różowo, fioletowym nad wszystkim czuwa Anioł.  

Ogród Różany- jest małą rabata różaną pokazane w nim są formy w jakich możemy spotkać róże. Rośliny te znajdują się prawie we wszystkich naszych ogrodach.  w nim możemy skręcić do Ogrodu Aleja najpiękniej wyglądającego latem ze względu na duża kolekcję bylin letnich, lub wejść do Labiryntu.

Ogród Polana Leśna rośliny typowe dla leśnej polany z poziomkami i paprociami.           

Skalniak - nasz największy skalniak jest zbudowany na piwniczce. Pomysł na połączenie pomieszczenia gdzie można przechowywać narzędzia do prac w ogrodzie i samego ogrodu.

Ogród Miejski - to zestawienie roślin z betonem, stalą i kamieniem. W naszym XXI wieku coraz częściej spotykamy takie połączenia, mogą one być ciekawe.

Ogród Szachownica - Strzyżone, duże formy  roślin, wyeksponowane na środku ogrodu? Tak zbudowaliśmy rabatę w kształcie szachownicy a strzyżone rośliny to figury. Ogród z pomysłem i nie wymagający.

Ogród Morze rośliny wydmowe, piasek, muszle, butelki z listem w środku - tylko morza nie udało man się zbudować. 

Trawnik angielski - Prosimy o deptanie trawy!!! Miejsce piknikowe, tutaj odbywają się nasze atrakcje związane z dniami otwartymi. Wszyscy się zmieszczą i zostanie jeszcze trochę miejsca.   

Obok znajduje się nasza kolekcja Liliowców. Corocznie powiększamy ją o nowe rośliny.

 Na budynku posadziliśmy Ogród na Dachu - zielony dach jest to jedyny ogród do którego nasi goście nie maja wstępu, mogą go zwiedzać z poziomu gruntu.

Nasze ogrody to 18 założeń - propozycji, każdy ogród może być pomysłem całości zagospodarowania terenu lub jego częścią. Posadzone przez nas rośliny są typowymi okazami znoszącymi nasz klimat, suche lata i mroźne zimy. W większości pochodzą z naszej szkółki. Całość Ogrodów połączona jest ścieżką, prowadzącą labiryntem wśród roślin.

Nasze Ogrody żyją, czasem coś nie przezimuje lub niespodziewanie przezimuje, każdego roku sadzimy około 100 nowych cebul tulipanów i żonkili, dosadzamy nowe rośliny w miejsce tych którym się nie udało.

Spacer po ogrodach jest bezpłatny i możliwy w godzinach pracy sklepu.Rośliny w ogrodach nie są opisane a pracownicy chętnie odpowiadają na pytania. Możliwe jest umówienie się na oprowadzenie po ogrodach.

Zapraszamy na spacer przy każdej możliwej okazji, ogrody zmieniają się wraz z nadchodzącymi porami roku.

Milczyńscy 

 


Centrum Ogrodnicze to przede wszystkim sklep z roślinami, ale proponujemy Państwu możliwość spędzania wolnego czasu w otoczeniu roślin. Zapraszamy do naszych Ogrodów Modelowych. Jest to szesnaście różnych aranżacji, w których znajdą Państwo pomysły na zagospodarowanie własnej przestrzeni, odpoczną, spędzą czas z rodziną i przyjaciółmi. Dla amatorów pikników zakładamy piękny angielski trawnik.